ОДНОДЕННИЙ ТУР ДО МЕДЖИБОЖУ

Друк

ОДНОДЕННИЙ ТУР ДО МЕДЖИБОЖУ.

 

Виїзд із Вінниці о 8-00.

Приїзд орієнтовно о 9-00.

Екскурсія містом.

МЕДЖИБІЖ – колишнє місто, тепер селище міського типу, що лежить на тому місці, де зливаються дві річки – Південний Буг і Бужок (звідси й назва – Межибоже, Межибіж, Меджибіж). Перша літописна згадка про нього сягає 1146 року. «… Ізяслав же, водивши Всеволодовича Святослава до хреста, дав йому Божський і Межибоже, (всього п’ять городів …», читаємо у «Літописі руському».
Меджибіж входив до складу Галицько-Волинського князівства, у ХІІІ ст. виступав як одне з міст Болохівської землі. За часів литовських, коли Ольгерд року 1392 прогнав татарів з Поділля, належав князям Коріатовичам, пізніше входив з околицями до Польщі. З 1540 року став власністю магнатів Сенявських і належав цьому роду аж 200 років. Сенявські домоглися для Меджибожа у 1593 році Магдебурзького права. Тут створюється магістрат, організовуються ремісничі цехи, відбуваються по два торги щотижня і кілька ярмарків на рік. Місто стало досить багатолюдним: на початку ХVІІ ст. у ньому налічувалось 12 тисяч жителів.

Екскурсія до ФОРТЕЦІ.

Фортеця є перлиною Меджибожа, найвизначнішою його пам'яткою.
Історія споруди сягає глибини віків, вона посідала чільне місце між середньовічних фортець світу.
Історію її за часів України-Русі вивчено мало. Але наявні архітектурні та археологічні пам'ятки підтверджують свідчення літопису. Рештки земляних валів, цих невід'ємних атрибутів стародавніх поселень, археологічний матеріал ХІІ-ХІІІ сторіч, виявлений дослідниками на території фортеці поряд із розкопаними мурованими укріпленнями, поховання XIII сторіччя за тереном цих укріплень, які припадають на часи татарського нападу, переконливо промовляють за існування поселення в цей період.
Фортеця була цитаделлю, обведеною земляними валами. її добре збережене ядро часів України-Русі, що його дослідники виявили на глибині 11 метрів, займало площу на схилі високого пагорба, увінчаного церквою. Мис фортеці, повернутий у бік, де зливалися дві річки, займала вежа з брамою, від якої фортечні мури розходилися промінням на північ і захід. Західне прясло давнього укріплення нині міститься під землею *. Воно поділяє теперішнє подвір'я фортеці навпіл. За давніх часів перед ним було викопано глибокий рів. На кутах фортечних мурів стояли круглі в плані вежі, одна з них (південна) збереглася дотепер у перебудованому вигляді. Північна вежа ще чекає свої дослідників, зокрема архітектурно-археологічних досліджень. 

Можливість по бажанню відвідування  історичногомузею,Музейнуекспозицію, присвяченупам'яті жертв Голодомору.

Вечеря на траві перед виїздом додому (з собою берем все для невеличкого пікника).

Приїзд і Вінницю орієнтовно о 18,00

 

В екскурсію входить: проїзд комфортабельним автобусом із Вінниці. 

Екскурсійне обслуговування,страховка,бонуси організаторам

                                                                                     

 

ТА "Жираф" Украина, Винница (0432) 699-188. Наши партнеры:

© 2012 ОДНОДЕННИЙ ТУР ДО МЕДЖИБОЖУ — Винница, Жираф - турагентство. All Rights Reserved.
Разработка портала: